یکشنبه , ۳۰ تیر ۱۳۹۸
خصوصیات-کفش-مناسب-برای-دانش-آموزان
خصوصیات-کفش-مناسب-برای-دانش-آموزان

ویژگی های کفش مناسب برای دانش آموزان

خصوصیات کفش مناسب برای دانش‌آموزان

اکثر خانواده ها بدون توجه به ویژگی های کفش اقدام به خرید کفش برای فرزند خود میکنند و فقط به رنگ و شکل کفش توجه میکنند، توجه به ویژگی یک کفش مناسب خصوصا برای دانش آموزان بسیار حائز اهمیت میباشد. زیرا کفش یک محافظ برای پاها بوده و طراحی و کیفیت آن نباید به گونه ای باشد که ماهیت اصلی آن زیر سوال برود.

به گفته متخصصین برای جلوگیری از وارد شدن فشار به پنجه و قسمتهای جلو پا کفش ها نباید بیشتر از ۲٫۵ سانتیمتر پاشنه داشته باشند، زیرا این فشارها در دراز مدت منجر به درد های مزمن و گاها باعث استرس فراکچر ( شکستگی استرس ترک یا مو برداشتن استخوان ها) میشوند، شایع ترین محل شکستگی استرس استخوان کف پا، ساق پا، استخوان فمور و لگن میباشند.

پاشنه کفش مناسب برای کودکان بالای ۳ سال بهتر است ۲٫۵ سانتیمتر باشد و همچنین کودکان زیر ۳ سال به هیچ وجه نباید کفش پاشنه دار استفاده کنند.

یک کفش مناسب باید دارای پنجه نیم دایره باشد تا فاصله میان انگشتان به وجود آورد و فاصله ای میان شست پا و جلو کفش وجود داشته باشد تا انگشتان پا احساس راحتی و بدون هیچ فشاری داشته باشند،

همچنین کفش نباید جلو باز و روباز باشد چون احتمال صدمه به پا هنگام فعالیت وجود دارد.

مناسب ترین کفش برای کودکان کفشی است که دارای محافظی برای تهویه هوا و جنس آن از چرم طبیعی باشد.

کفش میخی برای کودکان زیر ۱۰ سال توصیه نمیشود، ده سالگی سنی است که کودک باید متناسب با فعالیت ورزشی که انجام میدهد کفش مناسب استفاده کند.

کفشها نباید بیش از حد نرم باشد تا شکل پا را به خود بگیرد بهتر است اندازه نرمی آن مناسب باشد و همچنین محل پشتی کفش بهتر است سفتی لازم را داشته باشد و برای حس راحتی پا بهتر است فاصله روی پا با جلوی کفش حدود نیم سانتی متر باشد.

بچه های که مشکل لیگامنتی دارند، در هنگام ورزش کفش های ساقه دار استفاده کنند تا از پیچ خوردگی و آسیب های رباطی در امان باشند.

هنگام خرید کفش برای دختران دانش آموز توجه داشته باشید کفش های پاشنه بلند نباشد زیرا به مرور زمان موجب بروز دردهای مزمن و انتقال وزن به پنجه میشود.

توصیه متخصصان به والدین عزیز

پاهای کودکان به سرعت در حال رشد است، بهتر است والدین به جای خرید کفش های گران قیمت برای فرزندان که باید دراز مدت استفاده کنند، دو جفت کفش در فواصل مختلف با قیمت مناسب خریداری کنند.

 

 

 

 

 

 

 

ویژگی های کفش مناسب برای دانش آموزان, کفش مناسب برای دانش آموزان, خصوصیات کفش دانش آموزان, خصوصیات کفش مناسب برای دانش آموزان, کفش مناسب برای کودکان, کفش مناسب بچه ها, بهترین کفش برای دانش آموزان – Best shoes for students – بهترین کفش برای دانش آموزان – ویژگی های کفش مناسب برای دانش آموزان – ارتفاع پاشنه کفش دانش آموزان چقدر باشد؟ –

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − نه =