شنبه , ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
بیماری های لثه
بیماری های لثه

بیماری های لثه

بیماری های لثه

برای داشتن دندان های زیبا، مرتب و چشم نواز باید لثه هایی سالم و بی نقص داشته باشیم و برای داشتن لثه هایی سالم ، باید از آنها مراقبت کرد. همچنین برای ترمیم و اصلاح لثه های آسیب دیده ، علم ((ترمیم و زیبایی لثه ها)) به ما کمک می کند.

گاه یک نقص کوچک در لثه ها مشکلات بزرگی را به وجود می آورد. مثلا کافی است در فاصله میان دو دندان ، حفره ای در لثه وجود داشته باشد تا باکتری ها در آن جمع شوند، آن وقت ، فرد به بیماری لقی دندان مبتلا می شود.

پیشرفت های جدید در علم ترمیم و زیبایی لثه ها به بیمار کمک می کند که مشکلاتی از این دست را از سر راه خود بر دارد و مثلا مشکلات عفونی لثه ها را در مدت یک یا دو روز از بین ببرد. با این همه باز هم رعایت بهداشت شخصی در درجه اول اهمیت قرار دارد.

بیماری های لثه

دندان پزشک متخصص بیماری های لثه خوب می داند که مهم ترین کار برای لثه های بیمار ، از بین بردن چسبندگی آن است. چون قسمت های سالم لثه تحت تاثیر قسمت های چسبنده و بیمار قرار می گیرد.

به طور کلی تمیز کردن نامناسب دندان، مهمترین دلیل تحلیل لثه ها و آسیب دیدگی آنهاست و دندان پزشک می تواند با عمل جراحی ، پایین کشیدن لثه و دوختن آن ، رنگ کردن لثه ها و رشد دادن نسوج تحلیل رفته و …. آنها را ترمیم و بازسازی کند.

مراقبت از لثه های جراحی شده 

پس از عمل جراحی ، بیمار باید به خوبی مراقبت بهداشت لثه ها و دندان ها باشد .بنابراین باید:

تا دو هفته از مسواک زدن قسمت جراحی شده صرف نظر کرد.به این منظور باید با مواد ضد عفونی کننده دهان ، آنرا آبکشی کند.

پس از دو هفته ، باید دندان های خود را مسواک نرم مسواک کند.

در صورت استفاده از روش رشد دادن بافت لثه، این زمان به ۶ و یا ۸ هفته می رسد. در این زمان چنانچه بخشی از لثه به دلیل مسواک زدن نادرست آسیب ببیند، بهتر است دیگر مسواک نشود. در این مورد استفاده از مسواک الکتریکی توصیه می شود.

پس از عمل جراحی مراقب دندان هایتان باشید.

لثه کوتاه با جراحی ترمیم می شود .

شش هفته بعد بافت لثه ها رشد می کند و ریشه های دندان را که نمایان شده بود می پوشاند.

 

لثه,دندان پزشک,لثه های بیمار,جراحی لثه,بهداشت لثه,پایین کشیدن لثه,دندان پزشک متخصص بیماری های لثه,,,,,,,,,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + پانزده =