یکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

شیر دادن به دوقولو ها

شیر دادن به دوقولو ها

شاید اضطراب آور باشد، ولی برخی از مادرانی که دو قو لو داشته اند، با موفقیت شیر داده اند. بدن شما به تولید شیر کافی برای دو نوزاد به طور همزمان قادر قادر است، مخصوصا اگر مصر باشید ، تولید شیر شما به سطح بالایی می رسد. حتی در این صورت ، دستیابی به سیتمی که برای شما کار آمد باشد ، به تجربه نیاز دارد. ممکن است به طور همزمان به هر دو نوزاد خود شیر بدهید ، یا به هر یک به طور جداگانه .

مزیت روش اول آن است که مجبور نیستید تمام وقت خود را صرف شیر دادن بکنید ، ولی روش دوم آسان تر است. مجبور نیستید به نوزادی بپردازید که زودتر سیر شده و به آروغ زدن نیاز دارد، در حالی که دیگری هنوز در حال مکیدن است.( نگه داشتن یک نوزاد بر روی شانه و دیگری در زیر سینه می تواند بسیار دشوار باشد و هیچ اهمیتی ندارد از چند بالش و پشتی استفاده می کنید.)شاید به یک نوزاد شیر خودتان را بدهید و به دیگری شیر خشک، و در وعده ی بعدی جای آن ها را با هم عوض کنید . شایدبه هر دو نوزاد در هر وعده  کمی از شیر خود داده و سپس با شیر خشک کمبود آن را جبران کنید . یا ممکن است در اکثر ساعات روز به هر دو نوزاد شیر داده و شب هنگام که مقدار شیر شما کم می شود، با شیر خشک جایگزین کنید.

خانم هایی که به دوقلو ها شیر می دهند به مصرف کالری ها و مایعات بسیار بیشتری نیاز دارند. روزانه برای هر بچه ای که شیر می دهید ، در حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ کالری اضافه نیاز دارید. ( تصور کنید برای شیر دادن به سه قلو ها چقدر باید بخورید!) همچنین ریا، لازم است مایعات مصرفی خود را از هشت تا ده لیوان در روز به ده تا دوازده لیوان افزایش دهید.

خانم هایی که به دوقلو ها شیر می دهند به مصرف کالری ها و مایعات بسیار بیشتری نیاز دارند. شاید مادر ، مادر بزرگ ، یا هر یک از دوستان شما از روی خیر خواهی به شما بگویند با جوشاندن شیشه های شیر آن ها را استریل کنید. ولی ما و اکثر متخصصان اطفال فکر می کنیم این اقدام غیر ضروری است. مادری که خودش شیر می دهد ، مجبور به جوشاندن نوک سینه هاش نیست.

اگر واقعا تصمیم دارید برای شیر دادن به دوقلو ها تلاش کنید،به کمک مورد نیاز از سوی سایر افراد خانواده و دوستان حساب کنید . از تقاضای کمک واهمه نداشته باشید.

 

شیر,شیر دادن به نوزاد,شیر دادن به دو قلو ها,شیر دادن مادر به فرزند,,Breastfeeding twins,,,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =