پنج شنبه , ۶ آذر ۱۳۹۹
آگاهی در مورد زمانی که درد زایمان واقعی است و زمانی که نیست
آگاهی در مورد زمانی که درد زایمان واقعی است و زمانی که نیست

آگاهی در مورد زمانی که درد زایمان واقعی است و زمانی که نیست

ما در این مطلب سعی داریم شما را با موارد زیر آشنا کنیم:

 • تشخیص شروع درد زایمان
 • پذیرش در بیمارستان یا زایشگاه
 • مشاهده ی دقیق علایم حیاتی بچه در طول درد زایمان
 • القای درد زایمان در شرایط خاص
 • نگاهی به سه مرحله ی درد زایمان
 • کنترل درد زایمان
 • بررسی روش های متفاوت زایمان

علی رغم پیشرفت های باور نکردنی علم پزشکی ، هیچکس در واقع نمی داند چه علتی موجب شروع درد زایمان می شود. درد زایمان ممکن است با مجموعه ای از محرک هایی آغاز شود که وسط مادر ، بچه ، و جفت به وجود می آید ، یا ممکن است به دلیل افزایش سطح مواد استروئید مانند در مادر یا سایر موارد زیست شیمیایی ای آغاز شود که توسط بچه تولید می شود. از آنجا که دقیقا نمی دانیم درد زایمان چگونه است آغز می شود ، نمی توانیم زمان وقوع آن را به طور دقیق تعین کنیم.

عدم اطمینان از زمان واقعی درد زایمان کما بیش شایع است. حتی خانمی که در انتظار فرزند سوم یا چهارم خود است ، همیشه نمی داند چه موقع زمان درد زایمان واقعی او است. ما در این مطلب به شما کمک می کنیم درد زایمان خود را بهتر بشناسید .( ولی هنوز ممکن است بار ها به پزشک خود تلفن بزنید یا حتی چندین بار به بیمارستان یا زایشگاه مراجعه کنید ، تنها برای اینکه بفهمید آنچه فکر می کنید درد زایمان است ، در واقع نیست).

آگاهی در مورد زمانی که درد زایمان واقعی است و زمانی که نیست

ممکن است پیش از آن که درد زایمان واقعا آغاز شود، با برخی از علایم اولیه درد زایمان مواجه شوید. این علایم به جای دلالت بر درد زایمان ، حاکی از آن است که درد زایمان ممکن است در چند روز یا هفته ی آینده اتفاق بیفتد.

برخی از خانم ها برای چند روز یا چند هفته با این علایم درد مانند مواجه می شوند، و عده ی دیگر آن علایم را فقط برای چند ساعت تجربه می کنند.

اکثر مواقع ، شروع درد زایمان به چشمگیری سریال های کمدی نیست که به نمایش گذاشته می شود (تصویری که لوسی می گوید (( ریکی ، خودشه)). خانم ها بسیار به ندرت قبل از وضع حمل ، زمان مورد نیاز را برای رفتن به بیمارستان از دست می دهند.

اگر فکر می کنید درد زایمان شما شروع شده است ، ف.را به سمت بیمارستان حرکت نکنید . در عوض ابتدا با پزشک خود تماس بگیرید.

توجه به تغییرات قبل از شروع درد زایمان

همچنان که به اواخر دوران بارداری نزدیک می شوید ، ممکن است در حالی که بدن شما برای اتفاق بزرگ آماده می شود ، متوجه تغییرات خاصی بشوید.

ممکن است متوجه تمام این علایم شوید و یا متوجه هیچ یک از آنها نشوید. گاهی تغییرات هفته ها قبل از شروع درد زایمان آغاز می شود، گاهی تنها چند روز قبل.

نمایش خونی:

نه ، نمایش خونی جدید ترین فیلم ترسناک وس کریون نیست.همچنان که تغییراتی در دهانه ی رحمتان ایجاد می شود، ممکن است مقداری ترشح مخاطی همراه با خون از مهبلتان خارج شود.خون از مویرگ های کوچک است، که در دهانه ی رحمتان پاره شده است.

اسهال: معمولا چند روز قبل از درد زایمان ، بدن شما پروستاگلاندین آزاد می کند، که مواردی است که در انقباض رحم کمک می کند و ممکن است موجب بروز اسهال شود.

قرار گرفتن سردر دهانه ی رحم و انگاژمان:

جنین اغلب مخصوصا در خانم هایی که برای اولین بار زایمان می کنند، چند هفته قبل از درد زایمان ، در داخل لگن خاصره پایین می آید. ممکن است فشار زیادی بر روی مهبل و درد های شدیدی احساس کنید که در مهبل پخش می شود.هچنین ممکن است متوجه شوید تمام رحمتان پایین تر از روی شکم آمده و به طور ناگهانی احساس راحتی بیشتری می کنید و می توانید راحت تر نفس بکشید.

افزایش انقباضات برکستون – هیکس:

ممکن است متوجه افزایش شدت و تناوب انقباضات برکستون -هیکس بشوید. چنین انقباضاتی حتی اگر شدیدتر یا به دفعات بیشتری تکرار نشود، ممکن است به نوعی ناراحت کننده باشد. برخی از خانم ها هفته ها قبل از شروع درد زایمان با انقباضات برکستون- هیکس مواجه شوند.

ترشح مخاطی:

ممکن است ترشح مخاطی غلیظی از شما خارج شود که به عنوان توده ی مسدود کننده مخاطی شناخته شده است.  در طول دوران بارداری ، این ماده دهانه ی رحم شما را می بندد، و از رحمتان در برابر عفونت محافظت می کند. همچنان که دهانه ی رحم شروع به شل و کوتاه ( افاسه) و باز شدن به منظور آمادگی برای زایمان می کند، ممکن است این توده از بین برود.

تشخیص درد زایمان کاذب از درد زایمان حقیقی

تشخیص درد زایمان حقیقی همیشه از درد زایمان کاذب آسان نیست. ولی چند ویژگی کلی وجود دارد که می تواند در تشخیص علایمی که با آن مواجه می شوید کمک کند که آیا درد زایمان شما شروع شده است یا نه.

به طور کلی ، درد زایمان کاذب است اگر انقباضات شما:

 • نامنظم باشد و به تناوب افزایش پیدا نکند
 • هنگام تغییر وضعیت، راه رفتن یا استراحت کردن از بین برود
 • به طور خاص ناراحت کننده نباشد
 • فقط در زیر شکم به وجود آید
 • به شدت ناراحت کننده نباشد

از طرف دیگر ، به احتمال زیاد با درد زایمان حقیقی رو به رویید اگر انقباضات شما:

 • دفعات آن به طور ثابت بیشتر ، شدید تر و ناراحت کننده تر بشود
 • تقریبا ۴۰ تا ۶۰ ثانیه ادامه داشته باشد
 • در حین تغییر وضعیت ، راه رفتن یا استراحت کردن از بین نرودبا چکیدن مایع همراه باشد( به خاطر پارگی پرده های جنینی)
 • حرف زدن عادی مشکل یا غیر ممکن شود
 •  در امتداد بالای شکم کشیده شود یا در کمر قرار گرفته باشد، و به سمت جلوی بدن پخش شود.

 

گاهی تنها روش تشخیص قطعی درد زایمان ، مراجعه به پزشک یا رفتن به بیمارستان است. هنگامی که وارد بیمارستان می شوید، دکتر پرستار، ماما ، یا حتی پزشک کشیک ، برای تشخیص اینکه در حال درد زایمان هستید یا نه، معاینه های داخلی از لگن انجام می دهد. همچنین پزشک ممکن است براتی مشاهده ی زمان انقباضات  و کنترل واکنش ضربان قلب جنین ، مانیتوری را به شما وصل کند. گاهی فورا متوجه می شوید که واقعا دچار درد زایمانید یا نه.ولی پزشک ممکن است برای مشاهده ی تغیر وضعیت یا عدم آن ، نیاز داشته باشد برای چند ساعت شما را تحت نظر بگیرد.

چنانچه انقباضات منظم داشته باشید و دهانه ی رحمتان نسبتا سریع تغییر یابد شل و کوتاه و باز شود ، یا هر دوی آن اتفاق بیفتد ، در وضعیت درد زایمان قرار دارید .

گاهی خانم ها هفته ها با دهانه ی رحمی که تا حدودی باز یا افاسه ( نرم ) شده است راه می روند، ولی دچار درد زایمان نیستند ، زیرا این تغیرات به جای چند ساعت ، در طی چند هفته اتفاق افتاده است.

 

 

 

 

 

 

 

درد زایمان,درد واقعی زایمان,درد غیر واقعی زایمان,زایمان,زایمان طبیعی,ترشح مخاطی,درد زایمان کاذب,درد زایمان حقیقی,افزایش انقباضات برکستون,

تشخیص درد زایمان کاذب از درد زایمان حقیقی,تغییرات قبل از شروع درد زایمان,شروع درد زایمان,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هفت =