دوشنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۲
تاثیر بیماری قند بر روی دندان ها
تاثیر بیماری قند بر روی دندان ها

تاثیر بیماری قند بر روی دندان ها

تاثیر بیماری قند بر روی دندان ها

اگر چه بیماران دیابتی به طور کلی مواد قندی مصرف نمی کنند ، اما خطر پوسیدگی دندان برای آنها بیشتر است چون قند خونآنها در نوسان است. هرچه بیماری طولانی تر باشد و هر چه اثر میزان قند در نوسان باشد ، به همان اندازه خطر بیشتر می شود.

احتمالا عامل اختلال در گردش خون می شود، در ریشه دندان هم وجود دارد.

به یاد داشته باشید که افراد دیابتی ، مستعد بیماری پیوره لثه هستند.بنابراین رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار ضروری است.بیماران دیابتی باید به طور منظم به دندان پزشک مراجعه کنند.

در دوران بارداری حداقل یک بار نزد دندان پزشک بروید .

مناسب ترین زمان برای درمان نتیجه بخش ، سه ماهه دوم بارداری است.

در دوران باداری ، همواره مسواک کنید ممکن است این سوال به ذهن شما برسد که آیا میزان کلسیم مورد نیاز در دوران بارداری در از واقع کلسیم از مورد نیاز دندان ها تامین می شود.در هر صورت مواد غذایی سالم در دوران بارداری برای لثه و دندان کاملا کار ساز است.

بهداشت حرفه ای دهان بی تردید رعایت همیشگی اصول بهداشتی یا موازین علمی است. هنوز مراقبت های خانگی بر اساس آگاهی های شخصی نمی تواند با بهداشت حرفه ای دهان رقابت کند.

تغییرات هورمونی در دوران بارداری لثه ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد باکتری ها باعث تورم لثه ها و خونریزی آنها می شوند . در دوران بارداری در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان ، تورم لثه(پیوره) بروز نمی کند.

خونریزی های کوتاه مدت لثه نباید مادر باردار را از مسواک زدن باز دارد.

اگر قصد دارید لثه و دندان های بیمار نداشته باشید ، باید به طور مرتب  هر سه تا شش ماه یک بار به کمک دندان پزشک تجربی مراجعه کنید. تحقیقات علمی نشان داده است که مراجعه به کمک دندان پزشک تجربی در هر سه ماه ، همراه با مراقبت برنامه ریزی شده و خانگی ، تضمینی برای زیبایی و سلامت دندان هست.

کمک دندان پزشک ، آموزش های لازم را دیده است. او کاردان خوبی در زمینه پیشگیری است. ما می توانیم مشکلات خود را در مورد بهداشت دهان با این کارشناسان در میان بگذاریم و آنهابه بیماران کمک می کنند که روش درست مسواک کردن را بیاموزند . آنها همچنین بیماران را برای انتخاب و استفاده درست از لوازم کمک بهداشتی راهنمایی می کنند.

متخصص بهداشت دهان یا دندان پزشک ابتدا وضعیت دهان را بررسی و بیماری ها و عیب و نقص دندان ها و لثه را به بیمار خود بازگو می کند و روش درست مسواک کردن را به او می آموزد.

 

 

 

 

 

قند,بیماری قند,دیابت,دندان,دندان پزشک,بیماری قند و  سلامت دهان,دهان و دندان,دندانپزشکان ارومیه,بهترین دندان پزشک ارومیه,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دو =