شنبه , ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
پر کردن دندان های پیشین

پر کردن دندان های پیشین

پر کردن دندان های پیشین

وظیفه دندان های پیشین ، تکه تکه و خرد کردن غذاست. حال اگر دندان های پیشین صدمه ببینند و یا در حادثه ای شکسته شوند، چه باید کرد؟

دندان های پیشین را هم می توان ترمیم کرد.

دندان های پیشین نسبت به سایر دندان ها کمتر ساییده می شوند. برای پر کردن و ترمیم این دندان ها از مواد مخصوص به خودشان استفاده می شود.

برای ترمیم و یا پر کردن دندان های پیشین از مواد بی رنگ استفاده می کنند. این مواد پس از پایان یافتن معالجه ، به رنگ دندان های اصلی در می آیند .پیش از این (در دهه ۵۰) برای ترمیم دندان های پیشین از مواد مصنوعی استفاده می کردند. روشی که امروزه تقریبا کنار گذاشته شده است و طرفدار چندانی ندارد.

ممکن است بعضی از دندان های یک شخص از دندان های دیگر او کوچکتر باشند. همچنین برخی افراد دندان های تیز و نامنظمی دارند. قرار گرفتن چند دندان تیز در کنار هم ، چشم انداز دندان ها را نازیبا می کند. برای رفع این مشکل ، دندان پزشک به کمک موادی مخصوص ، حفره ها و نقص های دندان ها را ترمیم می کند.

برای ترمیم کردن دندان ، به ناچار بخشی از دندان باید تراشیده شود.پس از آنکه  دندان ترمیم شد، محل ترمیم شده و محل دست نخورده از نظر رنگ متفاوت خواهند بود.

اما جای هیچ گونه نگرانی نیست ، چرا که دندان پزشک روی دندان را با مواد مصنوعی می پوشاند که به زیبایی دندان هم کمک میکند.

عمر دندان های ترمیم شده به عوامل زیادی بستگی دارد . از جمله این عوامل ، ترکیب بزاق ، باکتری های دهان ، تغذیه و بهداشت دهان و دندان و .. است.

دندان پزشک با تجربه و هنرمند، دندان پزشکی است که در کار خود استاد است و محل پر شدگی دندان را به گونه ای ترمیم می کند که کاملا به دندان سالم شبیه می شود.

او می داند که جنس و رنگ دندان ها باید به گونه ای باشد که تحت تاثیر نور ، زیبا و دوست داشتنی جلوه کند. همچنین دندان ها را آن قدر منظم و مرتب می کند که تحسین همگان را بر می انگیزد.

اگر فاصله میان دندان ها به دقت تنظیم شود باعث می شود که قابلیت نفوذ نور را داشته باشند.

دندان پزشک با در نظر گرفتن رنگ و جنس این دندان ، جنس و رنگ مواد را برای ترمیم دندان های آسیب دیده انتخاب می کند. این کار استعداد و تجزیه زیادی را می طلبد ، چرا که باید مواد اولیه ساخت دندان به دقت با هم ترکیب شوند.

دندان پزشک قسمت پر شده را با سوهان کوچکی صیقل می دهد تا به شکل طبیعی در آید . به این منظور ، گاه دندان های سالم همجوار را هم به شکل زیبایی در می آورد.

 

 

 

 

 

 

دندان,پر کردن دندان,دندان پیشین,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =