شنبه , ۳ آبان ۱۳۹۹
بیماری هپاتیت در دوران بارداری
بیماری هپاتیت در دوران بارداری

بیماری هپاتیت در دوران بارداری

بیماری هپاتیت در دوران بارداری

بیماری هپاتیت به صورت التهابی کبد اشاره دارد. این بیماری معمولا بوسیله یک عفونت ویروسی ایجاد می گررد، ولی علت های دیگری از هپاتیت نیز وجود دارد.این موارد شامل هپاتیت خود ایمنی و هپاتیتی است که به عنوان نتیجه ثانویه داروها، مواد مخدر، سموم و الکل رخ می دهد.

انواع گوناگون هپاتیت به طرق مختلف بر روی مادر و بچه اثر می گذارد:

هپاتیت آ:

بیماری هپاتیت آ از طریق تماس فرد به فرد یا از طریق عرضه ی آب و غذای آلوده منتقل می شود. مشکلات جدی ناشی از هپاتیت آ در دوران بارداری نادر است.ویروس به جنین در حال رشد منتقل نمی شود . چنانچه در دوران بارداری در معرض آن قرار گرفتید، ظرف دو هفته پس از تماس ، گلوبولین مصونیت زا تزریق کنید.

بیماری هپاتیت A ناشی از عفونت ویروسی هپاتیت (A (hav است.

ویروس هپاتیت ب

بیماری ویروس هپاتیت باز طریق تماس جنسی ، استفاده از دارو های داخل وریدی ، یااز طریق انتقال خون منتقل می شود.درصد کمی از خانم ها ی بارداری که به عفونت هپاتیت ب مبتلایند یک یک بیماری مزمن دارند ، که می تواند به آسیب دیدگی کبد منجر شود. عفونت هپاتیت ب گرچه زیاد شایع نیست ، می تواند به جنین شود. در صورتی که دارای عفونت هپاتیت ب مثبتید،می تواند به جنین منقل شود. در صورتی که دارای عفونت هپاتیت ب مثبتید، بعد از زایمان به متخصص اطفال اطلاع بدهید تا نوزاد بتواند از ایمن سازی مناسب برخوردار شود.

بیماری هپاتیت B از طریق تماس با مایعات عفونی بدن مثل خون، ترشحات واژینال، یا منی، که شامل ویروس هپاتیت (B (HBV است، منتقل می شود.

هپاتیت سی

بیماری هپاتیت سی مانند هپاتیت ب منتقل می شود. کمتر از ده درصد از خانم های مبتلا به هپاتیت سی مثبت ، عفونت را به فرزندان خود منتقل میکنند. در صورت مثبت بودن اینویروس در شما ، از شیر دادن خودداری کنید.

بیماری هپاتیت C از ویروس هپاتیت (c (HCV می آید. هپاتیت C از طریق تماس مستقیم با مایعات بدن آلوده، به طور معمول از طریق تزریق مواد مخدر و تماس جنسی منتقل می شود.

هیپاتیت دی ، ای و جی 

بیماری در ، ای ، و جی بسیار کمتر شایع است . در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر ، از پزشک خود سوال کنید.

 

 

 

ویروس هپاتیت ب,هپاتیت آ,هپاتیت,هپاتیت در دوران بارداری,بیماری در ، ای ، و جی,بیماری در ، ای ، و جی در دوران بارداری,بیماری هپاتیت سی در دوران بارداری,ویروس هپاتیت ب در دوران بارداری,بیماری هپاتیت ب در دوران بارداری,,,,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 4 =