جمعه , ۲۶ مهر ۱۳۹۸
راههای افزایش گردش خون
راههای افزایش گردش خون

راههای افزایش گردش خون در بدن

 

 

راههای افزایش گردش خون در بدن

دستگاه گردش خون کارش به گردش در آوردن خون به منظور رساندن غذا و اکسیژن و دفع مواد زاید حاصل از متابولیسم سلول ها می باشد. دستگاه گردش خون شامل همه رگهای بدن به جز رگهای لنفی می باشد و یک سیستم بسته می باشد.

مشکل ضعف گردش خون معولا در یزرگسالان مشاهده می شود ولی ممکن است در کودکان نیز دیده شود که دلیل اصلی این بیماری در بزرگسالان به علت روش نادرست زندگی ، استفاده از غذاهای چرب و شیرین و کمبود فعالیت بدنی می باشد. مشکل از جایی شروع می شود که جریان خون به قسمتی از بدن ( اغلب در نوک انگشتان  دست یا پا مشاهده می شود ) کاهش می یابد ولی ممکن است این ضعف گردش خون به هر قسمتی از بدن ضرر برساند. در مراحل جدی تر ممکن است ضعف گردش خون منجر به مشکلات قلب ، نارسایی عضوی ، سکته مغزی ، واریس ، فشارخون بالا و نارسایی کلیوی شود.

سرد بودن دست و پا، احساس کرخی ،ریزش مو، سرگیجه، خشکی پوست، ورم بدن، واریس، گرفتگی عضلات ، جوش و لک صورت، کمبود حافظه و سردرد از علایم شایع ضعف گردش خون به حساب می آیند.

راههای افزایش گردش خون عبارتند از:

مشکلات گردش خون را می توان با دارو حل کرد اما به شما پیشنهاد می کنیم تا جایی که امکان دارد از روشهای طبیعی استفاده کنید چون داروهای شیمیایی درست است که ممکن است اثر مفید داشته باشند ولی عوارض جانبی زیادی دارند. اما شما می توانید با تغییر شیوه زندگی که شامل تغییر شیوه رژیم غذایی ، تحرک بدنی بیشتر و استفاده از گیاهان مفید می باشد مشکل ضعف گردش خون در بدن خود را درمان کنید.

ترک سیگار ،کاهش استرس،ماساژ،زیاد لباس پوشیدن،خوردن مرکبات راهکارهای مفیدی در جهت افزایش گردش خون به حساب می آیند.

مصرف فلفل قرمز برای مشکلات هاضمه و افزایش گردش خون مفید می باشد

جینکو بیلوبا که به آن محرک حافظه می گویند باعث تقویت عروق و اندامهای گردش خون به خصوص در مغز می باشد.

زنجبیل بهبود دهنده گردش خون می باشد. دو قطره از عصاره زنجبیل را با دو قطره عصاره رزماری مخلوط کنید و دست پاهایتان را به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید.

آویشن : ۸ قطره آویشن را با ۱۵ قطره رزماری مخلوط کنید و کمی روغن زیتون به آن اضافه کنید و با آن دست و پاهایتان را ماساژ دهید.

چای سبز نیز به بهبود گردش خون کمک می کند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + دوازده =