پنج شنبه , ۶ آذر ۱۳۹۹
وادار کردن نوزاد به گرفتن سینه
وادار کردن نوزاد به گرفتن سینه

وادار کردن نوزاد به گرفتن سینه

وادار کردن نوزاد به گرفتن سینه

 

اگر شیر دادن را انتخاب می کنید، می توانید بلافاصله بعد از زایمان شروع کنید، هر جا که هستید – اتاق زایمان یا در اتاق ریکاوری. به محض آنکه پرستارها وضعیت سلامت نوزاد را کنترل کردند و نوزادتان کمی از فشار زایمان آرام گرفت ، شروع کنید. ابتدا انتظار کمی ناشیگری داشته باشید و سعی کنید زیاد دلسرد نشوید. بسیاری از نوزادان فورا مایل به شیر خوردن نیستند . صبور باشید- شما و نوزادتان بالاخره از عهده ی آن بر می آیید.

نوزاد با واکنش مکیدن به دنیا می آید ، ولی بسیاری از آن ها بلافاصله مشتاقانه از این قاعده پیروی نمیکنند. گاهی نوزادان برای گرفتن سینه احتیاج به ناز و نوازش دارند:

  • خود و نوزادتان را در یکی از وضعیت های اصلی شیر دهی قرار دهیدنوک سینه ی خود را آرام به لب ها یا گونه ینوزاد بمالید

این اقدام احتمالا باعث می شود نوزاد دهان خود را باز کند . اگر به نظر رسید نوزاد مایل به باز کردن دهان خود نیست ، سعی کنید کمی شیر در واقع – آغوز – را خارج کرده ( به آرامی با فشار خارج کنید) و مقداری بر روی لب های نوزاد بمالید.

  • هنگامی که دهان نوزاد کاملا باز شد ، سر او را با سینه نزدیک کرده و دهان او را آرام بر روی تمام نوک سینه بگذارید.

با این سیخونک معمولا نوزاد شروع به مکیدن می کند. حتما تمام قسمت آرئول را در دهان نوزاد بگذارید ، زیرا در غیر این صورت به مقدار کافی شیر نمی خورد و نوک سینه های شما زخم می شود. اما سینه ی خود را در داخل دهان نوزاد نچپانید. در عوض ، دهان را به نوک سینه نزدیک کرده و بگذارید نوزاد از سینه شیر بخورد.

نوک بینی نوزاد باید تنها با پوست اطراف سینه ی شما تماس داشته باشد. تنها راهی که نوزاد در حین شیر خوردن می تواند نفس  بکشد، از طریق ربینی اوست، بنابراین مراقب باشید روی بینی نوزاد با سینه ی شما کاملا بسته نشود.

در صورتی که سینه ی شما بینی نوزاد را مسدود می کند، با استفاده از دست آزاد خود سینه ی خود را از جلوی بینی نوزاد فشار دهید تا راه را برای ورو هوا با شود.

برای شیر دهی به نوزاد به یکی از سه وضعیت معمول اساسی شیر بدهید معمولا از روشی استفاده کنید که برای شما و نوزادتان موثر و راحت است. اکثر خانم ها از حالت های گوناگون به تناوب استفاده می کنند.

 

 

 

 

نوزاد,سینه,گرفتن سینه,بارداری,بچه دار شدن,شیر خوردن,شیر خوردن نوزاد,گرفتن سینه مادر توسط نوزاد,وضعیت های شیر دهی مادر به نوزاد,زخمی شدن نوک سینه های مادر توسط نوزاد,زایمان,زایمان طبیعی,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =