شنبه , ۲۵ آبان ۱۳۹۸
انتخاب پزشک‌‌ دوران بارداری
انتخاب پزشک‌‌ دوران بارداری

انتخاب پزشک‌‌ دوران بارداری

انتخاب پزشک‌‌ دوران بارداری

چه کسی برای شما مناسب است؟

پیدا کردن پزشک مناسب برای مراقبت از شما و فرزندتان تصمیمی است که نمی خواهید با بی توجهی بگیرید . مراقب بهداشتی شما همیشه اهمیت دارد ولی شرایط جدید و گاهی اوقات اجتناب ناپذیر به این معنی است که به پزشکی نیاز دارید که با نگرش شما به بارداری منطبق باشد و کسی باشد که به او اعتماد احساس امنیت داشته باشید .

چه گزینه هایی دارید؟

ماما ها،پزشکان و زایمان ،متخصصان بیماریهای مربوط به مادر و جنین انواع زیادی از متخصصان دردوران بارداری و زایمان به شما کمک کنن . مطمئن باشید پزشکی را انتخاب کنید که از همه بیشتر با اواحساس راحتی میکنید . این فهرست را از نژر چهار مورد اصلی بازبینی کنید:

پزشک متخصص زنان و زایمان:

این پزشک یک دوره چهار ساله در زمینه بارداری زایمان و بهداشت زنان اموزش دیده است. او باید دارای مدرک تخصصی از انجمن زنان و زایمان امریکا باشد.

متخصص بیماریهای مربوط به مادر و جنین:

این نوع دکتر دو تا سه سال دوره اموزشی را در زمینه ی مراقبت از بارداری های پرخطر علاوه بر دوره ی تخصصی استاندارد زنان و زایمان دیده باشد .

پزشک خانواده:

این دکتر مراقبتهای عمومی را برای خانواده ها،مردان ،زنان،کودکان انجام میدهد. او دارای مدرک پزشکی خانواده است. این دکتر در صورت بروز مشکلاتی در دوران بارداری شما را به متخصص زنان و زایمان یا متخصص مادر و جنین ارجاع دهد.

ماما:

ماما پرستار دوره دیده ای است که در مراقبت از زنان باردار مدرک دارد و نیز مجاز به انجام زایمان است . یک مامای متخصص به طور خاص با یک پزشک کار میکند و در صورت بروز مشکل بیمار را به متخصص ارجاع میدهد.

 

 

ماما,پزشک خانواده,متخصص بیماریهای مربوط به مادر و جنین,پزشک متخصص زنان و زایمان,پزشک‌‌ دوران بارداری,,,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 5 =