چهارشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۸
انتخاب پزشک‌‌ دوران بارداری
انتخاب پزشک‌‌ دوران بارداری

انتخاب پزشک‌‌ دوران بارداری

انتخاب پزشک‌‌ دوران بارداری

چه کسی برای شما مناسب است؟

پیدا کردن پزشک مناسب برای مراقبت از شما و فرزندتان تصمیمی است که نمی خواهید با بی توجهی بگیرید . مراقب بهداشتی شما همیشه اهمیت دارد ولی شرایط جدید و گاهی اوقات اجتناب ناپذیر به این معنی است که به پزشکی نیاز دارید که با نگرش شما به بارداری منطبق باشد و کسی باشد که به او اعتماد احساس امنیت داشته باشید .

چه گزینه هایی دارید؟

ماما ها،پزشکان و زایمان ،متخصصان بیماریهای مربوط به مادر و جنین انواع زیادی از متخصصان دردوران بارداری و زایمان به شما کمک کنن . مطمئن باشید پزشکی را انتخاب کنید که از همه بیشتر با اواحساس راحتی میکنید . این فهرست را از نژر چهار مورد اصلی بازبینی کنید:

پزشک متخصص زنان و زایمان:

این پزشک یک دوره چهار ساله در زمینه بارداری زایمان و بهداشت زنان اموزش دیده است. او باید دارای مدرک تخصصی از انجمن زنان و زایمان امریکا باشد.

متخصص بیماریهای مربوط به مادر و جنین:

این نوع دکتر دو تا سه سال دوره اموزشی را در زمینه ی مراقبت از بارداری های پرخطر علاوه بر دوره ی تخصصی استاندارد زنان و زایمان دیده باشد .

پزشک خانواده:

این دکتر مراقبتهای عمومی را برای خانواده ها،مردان ،زنان،کودکان انجام میدهد. او دارای مدرک پزشکی خانواده است. این دکتر در صورت بروز مشکلاتی در دوران بارداری شما را به متخصص زنان و زایمان یا متخصص مادر و جنین ارجاع دهد.

ماما:

ماما پرستار دوره دیده ای است که در مراقبت از زنان باردار مدرک دارد و نیز مجاز به انجام زایمان است . یک مامای متخصص به طور خاص با یک پزشک کار میکند و در صورت بروز مشکل بیمار را به متخصص ارجاع میدهد..

قبل از انتخاب سوالاتی بپرسید

هنگام تصمیم گیری در انتخاب یک پزشک،سوالات مهم زیر را از خود بپرسید:

آیا با این شخص راحتم و به او اعتماد دارم؟

شما هم باید با پزشک خود احساس راحتی کنید و به او اعتماد داشته باشید ، و هم با تمام مجموعه افرادی که در کار طبابتند.آیا برای پرسش یا ابراز نگرانی خود به پزشک آزادید؟،مطلب دیگری که باید به یاد داشته باشید این است که خصوصیت کلی شما چگونه با اعتقادات پزشکی منطبق است برای مثال بعضی ازنان درمراقبت از دوران بارداری روش محتاطانه و غیر مدرن راترجیح میدهند درحالی که عده ای دیگر مایلند تمام آزمایشهای تشخیصی ممکن رادر کل جهان در اختیار داشته باشند سابقه ی پزشکی وزایمان قبلی شما نیز میتواند برروشی که دردوران بارداری اتخاذ میکنید تاثیر گذار باشد.

چند پزشک در طبابت نقش دارند؟

می توانید با انتخاب پزشکی که با یک یا چند همکار دیگر خود کار می کند ، یا پزشکی که به تنهایی طبابت می کند ، تصمیم نهایی خود را بگیرید.درطباطت گروهی معمولا در هروقت ملاقات به یکی از دکتر ها مراجعه میکنید باهمه انها آشنا میشوید باهمه ی آنها آشنا میشوید تا باهر کدام که راحت باشید از اوبخواهید فرزند شمارو به دنیا بیاورید . قاعدتا احتمال میرود بایک یا دونفر از پزشکان رابطه ی نزدیک تری پیدا کنید تا بادیگران که با فرض اینکه اکثر زنان و اکثر پزشکان خصوصیات بسیار گوناگونی دارند امر عادی است. پزشکی که به تنهایی طبابت میکند باید به شما بگویو درزمان بیماری مرخصی یا زمانی که خارج از شهر است چه کسی زایمانهارا برعهده میگیرد.

وضعیت بیمارستان چگونه است؟

اگر دوران بارداری شما بدون مشکل باشد ، هر بیمارستان یا زایشگاهی مناسب است.

آیا بیمارستان قادر به انجام بی حسی اپیدورال است؟

ببینید چه امکاناتی برای کنترل درد در اختیار شماست.

آیا مجاز به داشتن هم اتاقی هستید؟

چه کسانی می توانند در زمان بستری یا پس از زایمان می توانند پیش شما باشند.

آیا متخصصان در دسترسند؟

پزشک شما باید بتواند، به نحوی مطلوب ، در صورت بروز هر مشکلی شما را فورا به پزشک دیگری ارجاع دهد.

آیا برنامه ی بیمه ی من این دکتر را تحت پوشش قرار می دهد؟

آیا برنامه ی شما پزشک منتخب تان را تحت پوشش قرار می دهد.

 

 

ماما,پزشک خانواده,متخصص بیماریهای مربوط به مادر و جنین,پزشک متخصص زنان و زایمان,پزشک‌‌ دوران بارداری,دوران بارداری,بیماریهای دوران بارداری,پزشکان دوران بارداری,بیمارستان دوران بارداری,همراه زن باردار,زن باردار,,,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دو =