یکشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
پره اگلامپسی Pre Eclampsia
پره اگلامپسی Pre Eclampsia

پره اگلامپسی Pre-eclampsia

پره اگلامپسی چیست؟

Pre-Eclampsia به فشار خون بالا ناشی از حاملگی میگویند.

PIH وضعیتی جدی بوده که ممکن است درگیر ارگانهای مختلف بدن مانند مغز، کلیه و کبد و همچنین کاهش رشد جنین نیز بشود و فرد را در معرض خطر ختم فوری و پیش از موعد بارداری قرار دهد. پره اگلامپسی مستلزم درمان و تحت نظر داشتن فرد به طور دقیق تر میباشد.

چه اقداماتی میتوان انجام داد؟

بالارفتن فشار خون ناشی از استرس در محیط پزشکی:

برای این که در ویزیت بعدی فشار خونتان به دلیل استرس از محیط های پزشکی بالا نرود ، زمانی که در سالن انتظار هستید نرمش های آرامش بخش انجام دهید به خصوص زمانی که فشار خون را اندازه گیری میکنید.

فشار خون مزمن:

اگر قبل از حاملگی به دلیل بالا بودن فشار خون تحت درمان دارویی بوده اید (فشار خون مزمن دارید)، ممکن است پزشک از شما بخواند ادامه دهید اما اگر تشخیص دهد که برای جنین ضرر دارد ، ممکن است داروی دیگری تجویز کند و ایا مصرف آن را منع کند. بهتر است قبل از ادامه مصرف با پزشک مشورت کنید.

فشار خون بالا ناشی از بارداری:

احتمالا پزشک برای جلوگیری از بالا رفتن فشار خون، برایتان آسپرین تجویز کند. همچنین به شما توصیه میشود که به پهلوی چپ بخوابید چون باعث میشود فشار روی همان شریانی که خون را از قلب به اندامهای تحتانی هدایت میکند برداشته شود.

فرقی نمیکند فشار بالا تشخیص داده شود یا نه، بهتر است خودتان برای حفظ تندرستی و سلامتتان کارهایی انجام دهید: رژیم غذایی بارداری خود را سرشار از علات سبوس دار ، گوشت بدون چربی و لبنیات و میوه و سبزیجات کنید و فعالیتهای فیزیکی را مرتبا انجام دهید (ورزشهای که برای بارداری خطرناک نباشند).

از مصرف کافئین و تنباکو و الکل خودداری کنید و مصرف نمک خود را نیز کنترل نمایید.

اگر متوجه اضافه وزن ناگهانی شدید یا سرگیجه شدید داشتید حتما به پزشک خود اطلاع دهید زیرا ممکن است از نشانه های فشار خون بالا ناشی از بارداری یا وضعیت جدی تری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =