شنبه , ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
آمادگی برای پدر شدن
آمادگی برای پدر شدن

آمادگی برای پدر شدن

آمادگی برای پدر شدن

پذیرش نقش پدر:

رفتار پدر در دوران بارداری همسرش تحت تاثیر باورهای فرهنگی ، اعتقادات و احساسات اوست.خاطرات هر مرد از پدرش ، تجربیات دوران کودکی اش و ادراک وی از پدر بودن ، به او در انتخاب وظایف و مسئولیت هایش کمک می کند . مردی که به بچه و پرورش او علاقمند باشد در مورد نقش پدر بودنش هیجان زده و شادمان است و با همسرش مشارکت می کند. گاهی ممکن است مرد احساس تنهایی کند و به سرگرم کردن خود با کار و گذراندن زمان بیشتری در خارج از خانه علاقمند شود. به هر حال به نظر بیشتر مردان ، بارداری می تواند بهترین زمان آمادگی برای پذیرش نقش (( پدری)) و قبول نقش ((مادری)) همسرش باشد.

ارتباط با جنین:

ارتباط پدر با جنین به همان قوت ارتباط مادر و جنین است. ارتباط پدر ممکن است به صورت بوسیدن یا لمس کردن شکم زن باردار ، اشتیلق برای شنیدن صدای قلب جنین ، حرف زدن با جنین و یا لمس حرکت او باشد. ایجاد ارتباط پدر با جنین نیز مشابه زن باردار در سه مرحله ظاهر می شود . در مرحله اول ، که از چند ساعت تا چند هفته طول می کشد ، قبول بارداری است . مردها نسبت به بارداری در صورت خواسته یا ناخواسته بودن آن ، با خوشحالی و یا با حالت تردید واکنش نشان می دهند. در مرحله دوم ، مرد با این واقعیت که همسرش باردار است ، سازگار می شود. مرحله سوم که در هفته های آخر بارداری شروع می شود، با همسرش در مورد نقش خودش در زایمان و آمادگی برای پدر شدن صحبت می کند. برخی مردان نیاز به زمان بیشتری برای سازگاری با وضعیت بارداری و پدر شدن دارند.

آمادگی برای زایمان:

بسیاری از زوجین در هفته های آخر بارداری هیجان زده و بی صب می شوند که این حالت عادی است. بزرگترین نگرانی پدر این است که همسرش را بموقع به محل مناسب زایمان نرساند و نسبت به این زمان حساس غفلت کند.خیلی از مردان مایلند که بتوانند زمان زایمان و زمان مراجعه به بیمارستان را تشخیص دهند. مردی که از قبل برای زایمان آمادگی نداشته باشد، ترس و هیجان خود را به همسرش منتقل می کند. آگاهی پدر و در صورت امکان حضور او در کلاس آمادگی پیش از زایمان کمک می کند تا برای بسیاری از سئوالات و نگرانی های خود پاسخ مناسب دریافت نماید و بتواند همکاری موثری با همسر خود داشته باشد.

توصیه به پدر ها:

  • از تغیرات جسمی و روحی همسرشان آگاه باشند
  • درباره روند بارداری ، زایمان و بعد از زایمان مطالعه کنند
  • فشارهای عصبی و نگرانی همسرشان را کاهش دهند
  • در کارهای منزل به وی کمک کنند
  • شرایطی را فراهم کنند که همسرشان بیشتر استراحت کند. زن باردار باید توان خود را برای نگهداری نوزاد آینده و سلامت خود حفظ کند
  • سیگار نکشند/ دود سیگار برای رشد جنین مضر است
  • در صورت امکان در کلاس های آمادگی پیش از زایمان به اتفاق همسرشان شرکت کنند
  • برای زمان زایمان ، از قبل آمادگی داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

Preparing to be a father,پدر شدن,آمادگی پدر شدن,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 6 =