یکشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
توصیه هایی برای پدران پیش از لقاح
توصیه هایی برای پدران پیش از لقاح

توصیه هایی برای پدران – پیش از لقاح

توصیه های پیش از لقاح برای آقایان

آیا همسر شما از قرص هایی مانند اسید فولیک یا هر ترکیب دیگری از مواد مکمل برای داشتن یک بارداری سالم و در نهایت یک نوزاد سالم استفاده میکند؟

خود شما به عنوان یک پدر از هیچ مکملی برای رسیدن به نقطه باروری خود و حاملگی همسرتان استفاده نمیکنید؟

شاید شما نیز مانند میلیون ها فردی هستید که نمیدانید که استفاده از ویتامین ها میتواند به کیفیت بالا و تقویت اسپرم و همچنین یک حاملگی سریعتر و احتمالا نوزادی سالم تر منجر شود.

در بحث توصیه های پیش از لقاح برای آقایان، دریافت ویتامینهای مورد نیاز بسیار مهم است.

بنابراین باید ببینیم چه ویتامینهایی را هر شخصی میبایستی دریافت کند؟

ویتامین B12

این ویتامین میتواند در آقایان کم اسپرم، موجود افزایش تعداد اسپرم شود.

ویتامین C

این ویتامین نه تنها در حالت عادی و برای زندگی روزمره مهم است، بلکه میتواند از توده شدن Clumping در اسپرم شما جلوگیری کند. مطمئنا هنگامی که میخواهید شانس لقاح را افزایش دهید، توده شدن در اسپرم ایده آل نیست. شما میتوانید ویتامین C را بصورت طبیعی و یا با استفاده از قرص های مکمل دریافت کنید. این مسئله مخصوصا برای آقایانی که سیگار میکشند مهم است. زیرا اثبات شده که این ویتامین مواد شیمیایی موجود در سیگار را خنثی میکند.

ویتامین E

این ویتامین در فرایند لقاح بسیار موثر است و به عنوان یک هشدار عمومی ، بیمارانی که از داروهای ضد انعقادی استفاده میکنند نباید ویتامین E را بدون مشورت پزشک مصرف کنند.

روی

خانم ها و همچنین آقایان در فرایند بارداری نیاز به روی دارند. روی به افزایش میزان تستوسترون کمک میکند. اگر میخواهید بارور شده و برای آوردن فرزند با همسرتان رابطه جنسی داشته باشید باید میزان بالایی از تستوسترون یک وضعیت خوب برای شماست. همچنین روی موجب افزایش تعداد اسپرم در آقایان میشود.

سلنیوم

سلنیوم آنتی اکسیدانی است که ریسک داشتن عیب و نقص نوزاد در هنگام تولد را کاهش میدهد، از مصرف کننده آن نیز در برابر رادیکال های آزاد محافظت میکند، همچنین منبعی عالی برای افزایش تعداد اسپرم در آقایان است.

میوه هایی که مصرف میکنید و همچنین سبزیجات و گوشت و غلات، هرکدام از ویتامین های فوق را دارا میباشند و مصرف این مواد میتواند بهترین راه حل برای دریافت این ویتامین ها باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

برای پدر شدن چه ویتامینهایی مصرف کنیم؟ – توصیه هایی برای پدران, ویتامینهای مورد نیاز آقایان – افزایش تعداد اسپرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =