شنبه , ۲۱ تیر ۱۳۹۹
سر درد در دوران بارداری
سر درد در دوران بارداری

سر درد در دوران بارداری

سر درد در دوران بارداری

بسیاری از خانم های باردار متوجه می شوند ، بیشتر از قبل دچار سر درد می شوند.این سردرد ها ممکن است ناشی از حالت تهوع، خستگی ، گرسنگی ، کاهش فشار خون طبیعی بدن که در این زمان اتفاق می افتد ، تنش ، یا حتی افسردگی باشد. استامینوفن به میزان توصیه شده ، برای تسکین سر درد های گاه به گاه کاملا مناسب است.

برخی از خانم ها متوجه می شوند مصرف کمی کافئیننیز می تواند علایم سر درد را کاهش دهد. در حقیقت ، برخی از خانم ها سر درد های گاه به گاه خود را با ترکیب استامینوفن و کافئین (آسپرین بدون اکسدرین) تسکین می دهند.اگر چه مصرف هر از گاهی این ترکیب اشکالی ندارد ، اما آن را به طور منظم استفاده نکنید.

معولا خوردن غذا و استراحت می تواند سر درد های ناشی از حالت تهوع ، خستگی ، و یا گرسنگی را برطرف کند. بنابر این سعی کنید چیزی بخورید و کمی بیشتر بخوابید. در صورتی که هیچ یک از این راهکار ها موثر واقع نشد ، احتمالا مسئله ی دیگری موجب سر درد شما می شود.

مسکن های ساده مانند استامینوفن یا ایبو پروفن ( بروفن یا ادویل ) اغلب بهترین درمان برای سر درد ، از جمله میگرن است. اگر سر درد شما با دارو های بدون نسخه برطرف نشد، با دکتر خود در مورد مصرف یک داروی آرام بخش ضعیف یا ضد میگرن صحبت کنید.

تصمیم خود را بر مبنای شدت مشکل خود در استفاده یا عدم استفاده از داروهای میگرن بگیرید. اگر سر درد های شما مزمن یا مکرر است ، شاید لازم باشد ، با وجود تاثیراتی بر روی جنین ، داروها را مصرف کنید. مثل همیشه ، قبل از مصرف این دارو ها ، با پزشک خود مشورت کنید.

از مصرف مقدار عادی آسپرین خودداری کنید، مگر آنکه توسط پزشکان تجویز شده باشد، زیرا مقدار آسپرین بزرگسالان می تواند بر عملکرد پلاکت خون ( که در انعقاد خون حائز اهمیت است ) تاثیر بگذارد.

در صورتی که سردرد های شما شدید و مداوم باشد، شاید به یک بررسی کامل پزشکی یا مراجعه به متخصص مغز و اعصاب نیاز داشته باشید. در ماه های بعدی بارداری ، سردرد می تواند نشانه ای از شروع شرایطی باشد که به آن مسمومیت بارداری گفته می شود، ممکن است سردرد شما به همراه ورم دست ها و پاهایتان و فشار خون بالا باشد. در صورتی که در اواخر سه ماهه ی دوم یا سوم از سر درد شدید رنج می برید، با پزشک خود تماس بگیرید.

 

 

 

 

سردرد دوران بارداری,بارداری,سر درد,,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =