یکشنبه , ۲ آبان ۱۴۰۰
روش خود هیپنوتیزم کردن

چگونه خودمان را هیپنوتیزم کنیم؟

چگونه خودمان را هیپنوتیزم کنیم؟

خود هیپنوتیزم چیست؟

یعنی شما خودتان را هیپنوتیزم کنید. برای اینکه خودتان را هیپنوتیزم کنید روشهای مختلفی وجود دارد، و شما میتوانید در طی سه مرحله خود را هیپنوتیزم کنید. در طی این مراحل نباید خوابتان ببرد و این مراحل هیچ زیان و آسیبی به شما نمیرساند. (دقت کنید که شکمتان نباید زیاد گرسنه و یا زیادی پر باشید)

از خود هیپنوتیزم میتوان برای کنترل ذهن، رسیدن به اهداف،احساس آرامش و کاهش استرس استفاده کرد.

مراحل خود هیپنوتیزم:

 1. ریلکس نمودن : روی تخت دراز بکشید (روی صندلی بنشینید) ، چشمهای خود را ببندید و کاملا بی حرکت باشید و روی تنفس خود تمرکز کنید و به آرامی نفس عمیق بکشید (۱۰ بار) . هر بار که بازدم میکنید بدنتان را شل تر کنید با این کار تدریجا بدنتان سنگین تر میشود. (گذاشتن موسیقی ای آرام یا صدای طبیعت می تواند کیفیت کار را بهتر کند)
  سپس احساس کنید که از کف پایتان انرژی گرمی نفود میکند و این انرژی به هرجای برود آنرا شل و کرخت میکند و کم کم به مچ پا و ساعت و زانو و ران میرسد.
  بعد از نفوذ این انرژی به پاهای شما و شل نمودن آن، به شکم شما نفود میکند و کلیه ها و روده های شما این حس را پیدا میکنند. (به بازدم هایتان توجه کنید)
  دستهایتان نیز به همین حالت دچار میشوند.
  کم کم تمامی بدنتان تا پیشانیتان شل و کرخت میشود.
  تصور کنید در یک مکان آرام و خوشایند هستید مانند ساحل و یا باغی سرسبز و آرام و مدتی را در این حالت سپری کنید.
 2. تلقین خواسته ها:
  اگر مرحله اول را به خوبی انجام داده باشید. اکنون به مرحله دوم بروید، این مرحله به تلقین خواسته ها یاد میشود، در این مرحله جمله های کوتاه و آرزو مانند و با ساختاری مثبت در ذهن خود بگویید ، مثلا بگویید من روز به روز درسهایم را بهتر میخوانم، یا بگویید من سالم هستم. (طوری بیان کنید انگار به آن هدف رسیده اید).
  تصور کنید دستهایتان مانند بادکنک سبک شده اند و هربار روی یکی از دستان خود تمرکز کنید و در نتیجه آن دست شما کم کم بالا میرود (باید سبک شدن دستها را به خوبی تلقین کنید) سپس دوباره فکر کنید که دست شما سنگین شده است و آرام آرام پایین می آید. این حالت به میزان کیفیت و تمرکز شما در تلقین دارد. (بوجود آمدن این حالت نشان دهنده ی موفقیت آمیز بودن خود هیپنوتیزم شما است)
 3. خارج شدن از حالت هیپنوتیزم : 
  تصور کنید که بدن شما آرام آرام به حالت طبیعی برمیگردد مثلا با خود به آرامی بشمارید و بگویید که وقتی به ۱۰ رسیدم بدم به حالت نرمال رسیده است).
  سپس چشمان خود را به آرامی باز کنید و دستهایتان را به آرامی تکان دهید و پاهایتان را باز و بسته کنید و کمی راه بروید.
درباره هیپنوتیرم درمانی بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =