یکشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
درمان سینوزیت
درمان سینوزیت

درمان سینوزیت

درمان سینوزیت

درمان سینوزیت حاد :

استراحت ، خوردن مایعات فراوان ، بخور، خوردن غذاهای ملایم و سبک ضروری است کمپرس با حوله یا آبگرم روی پیشانی وصورت به کاهش درد کمک می کند استفاده از مسکن ها مثل استامینوفن یا قرص سرما خوردگی موثر است.

دکوژنستن های خوراکی مثل (پرودوفدرین) و همچنین قطره بینی مانند (فینیل) در کاهش التهاب و در بیرون آمدن ترشحات چرکی مفید است آموکسی سیلین هنوز در بسیاری از مراکز به عنوان اولین دارو استفاده می شود ولی در مطالعات متعدد مشخص شده که در حال حاضر بسیاری از انواع باکتری ها ذکر شده به این دارو مقاومند آنتی هیستامین ها و اسپری های استروئید بینی باید در افراد مبتلا به آلرژی استفاده شود.

درمان سینوزیت مزمن:

به دلیل طولانی بودن بیماری ، درمان سینوزیت مزمن سخت و پیچیده است. استفاده از داروهای آنتی بیوتیک و استروئید به مدت حداقل ۴ تا ۶ هفته لازم است چنانچه بیمار به درمان های دارویی و آلرژیک پاسخ ندهد نیاز به جراحی دارد هدف از جراحی ، باز کردن مجرای سینوس ها و برقراری تهویه مناسب بینی و سینوس است امروز با استفاده از آندوسکوپ به نحو موثری سینوزیت های مقاوم به دارو درمان می شوند ، گاهی برداشتن لوزه و لوزه سوم ، کودکان مبتلا به سینوزیت مزمن را درمان می کند.

 

 

 

 

Sinusitis treatment,درمان سینوزیت مزمن,درمان سینوزیت حاد,پرودوفدرین,داروهای آنتی بیوتیک,سینوزیت حاد,سینوزیت مزمن,سینوزیت,استامینوفن,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 2 =