پنج شنبه , ۶ آذر ۱۳۹۹
تغذیه قبل زایمان

تغذیه صحیح موقع زایمان

زمانی که وقت زایمان میشود این سوال برای شما پیش می آید که چیزی بخورید یا نه؟ برخی پزشکان معتقدند زمانی که انقباض ها شروع میشود بهتر است چیزی نخورید اما خیلی ها بر این باورند که غذا خوردن خوب است، به خصوص در مراحل اولیه درد زایمان.

میتوانید مایعات یا میان وعده هایی مقوی بخورید، البته زمانی که انقباض ها شدیدترن میشوند خودتان هم تمایلی به خوردن غذاهای سنگین ندارید.

تحقیقات اخیر نشان داده است که زنانی که اجازه داشته اند قبل از زایمان خوراکی سبک بخورند ، زایمان آنها ۴۵ الی ۹۰ دقیقه کوتاهتر بوده است.

زایمان روندی طولانی دارد و لازمه اش داشتن انرژی است. زایمان با شکم خالی برای فشارهای آخر سخت میشود چون انرژی زیادی میخواهد، میتوانید در خانه قبل از رفتن به بیمارستان خوراکی سبکی بخورید. اگر پزشک توصیه به خوردن غذای خاصی داشت، آن را انجام دهید.

مواد غذایی سبک، انرژی شما را تامین میکند و نوشیدن مایعات ، به شما آب رسانی می کند.

تغذیه صحیح موقع زایمان:

غذای جامد

  • نان سنگک با مربا عسل
    انرژی خوبی دارد. نان سبوس دار انتخاب کنید چون شما را بیشتر سیر نگه میدارد، کره و کره بادام زمینی نخورید. مواد غذایی بدون چربی انتخاب کنید. همچنین میتوانید از خرما، بیسکوییت و میوه های خشک استفاده کنید.
  • ماکارونی ساده
    الان وقت خوردن ماکارونی چرب و سنگنین نیست، یک بشقاب کوچک ماکارونی ساده، چیزی است که الان نیاز دارید چون دارای کربوهیدرات است.

مایعات

  • سوپ رقیق
    برای هضم راحت است و مقوی است، سوپ مرغ یا سبزیجات بهتر است. نباید چیزهای چرب و فیبردار بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 14 =