شنبه , ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
راههای سفیدکردن دندان
راههای سفیدکردن دندان

راههای سفید کردن دندان

راههای خانگی سفید کردن دندان

راز یک لبخند زیبا داشتن دندان‌هایی براق است. دندان‌های زرد مشکلی است که در بسیاری از افراد دیده می‌شود.برای داشتن عکسهایی زیبا داشتن دندانهایی سفید بسیار موثر میباشد برای کمی روشن تر کردن دندانهایتان همیشه مجبور نیستید مقداری زیاد مواد شیمیایی روی آنها بمالید فقط کافی است چندین روش خانگی ساده را که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد جایگزین کنید .به شما پیشنهاد میکنیم حتما این راههای خانگی را امتحان کنید.

جوش شیرین و هیدروژن پراکسید

جوش شیرین و پراکسید هیدروژن از قدیمی‌ترین راه حل‌های خانگی سفید کردن دندانها می باشد  مردم از شستشوی دندانها با پراکسید هیدروژن رقیق به مدت چند ثانیه، نتایج خوبی گرفته‌اند.

 

توت فرنگی

توت فرنگی سرشار از ویتامین ث است، و بعنوان یک پاک‌کننده طبیعی عمل می‌کند. دو تا سه  عدد توت فرنگی را لهکنید و یک خمیر درست کنید. خمیر به دست آمده را به آرامی روی دندان‌هایتان بمالید. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید  طی چند هفته، روزی دو مرتبه این عمل را تکرار کنید.

پوست موز

موز سرشار از مواد مغذی است.  مواد معدنی داخل  موز مانند منیزیم، منگنز و پتاسیم می‌توانند درون دندان‌ها نفوذ کرده و آنها را سفید کنند. برای ۲ دقیقه پوست موز را روی دندان‌هایتان بمالید. پانزده دقیقه آنرا به حال خود رها کنید، و سپس با پ یک خمیردندان معمولی دندان‌هایتان را مسواک بزنید. ۲ یا ۳ بار در هفته این کار را تکرار کنید.

کشمش

مصرف کشمش آب دهان بیشتری تولید می کند که به تراشیدن پلاک از روی دندان کمک می کند که باید به صورت روزانه مصرف شود  کشکمش حتی از تشکیل پلاک نیز پیشگیری می‌کند.

هویج

هویج خام یک پاک‌کننده طبیعی می باشد جویدن هویج خام و ترد به پاک کردن پلاک از دندان‌ها کمک می‌کند. هویج به حفظ تعادل اسید-باز در دهان کمک می‌کند، که این موجب کشته شدن باکتری‌ها می‌شود.

سرکه سیب

سه قسمت آب را به یک قسمت سرکه سیب اضافه کنید و سپس آن را با یک خمیر دندان کاملا طبیعی، مخلوط کنید و طبق معمول مسواک بزنید.

زغال چوب

مقداری پودر زغال چوب را با کمی خمیردندان معمولی مخلوط کنید. با استفاده از این خمیر دو بار در روز دندان‌هایتان را مسواک کنید.

روغن نارگیل

ابتدا یک فنجان روغن نارگیل را گرم کنید تا مایع شود سپس دو قاشق چایخوری جوش شیرین و ۵ تا ۱۰ قطره اسانس طبیعی نعناع به این مایع اضافه کنید و مخلوط کنید. این نعناع، خاصیت خوشبو کنندگی و ضد میکروبی دارد و لثه‌های شما را سالم نگه می‌دارد.

پنیر

مصرف یک تکه پنیر پس از وعده‌های غذایی به بازسازی مواد معدنی دندان کمک کرده و از پوسیدگی دندان پیشگیری می‌کند.

 

سفید کردن دندان های پوسیده

برای سفید کردن دندان های پوسیده و دندان هایی که عصب آنها مرده است (عصب کشی شده اند) باید ابتدا روی آنه  روکش گذاشته شود.

این کار به این دلیل اهمیت دارد که از شکسته شدن کانال های ریشه دندان جلوگیری می کند.این کار حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد و همچنین بازسازی دندان پنج دقیقه طول می کشد.

برای نتیجه گیری بهتر ، به دندان ترمیم شده حرارت داده می شود . این کار نیز بین دو روز تا یک هفته زمان می برد.

دندان هایی که به این روش سفید می شوند به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

سفید کردن دندان ها ایجاد حساسیت می کند.بنابراین پس از سفید کردن دندان ها باید از خمیر دندان ضد حساسیت فلوراید سدیم استفاده کرد.

همانطور که قبلا گفته شد ، افرادی که دندان هایشان حساس است نباید از این روش استفاده کنند.

وقتی سفید کردن دندانها مشکل ساز می شود

گاهی سفید کردن دندان ها برای بدن زیان آور است. در این صورت نباید دندان ها را سفید کرد.

افرادی که بیماری های مزمن و طولانی دارند و از دارو های قوی استفاده می کنند نباید دندان هایشان را سفید کنند. چرا که پس از مصرف دارو دوباره دندان هایشان تغییر رنگ می دهد..

در ضمن پر کردن دندان های پر شده و فاسد کار بیهوده ای است که هم پول بیمار و هم وقت او را هدر می دهد .

مسلما افرادی که حاضر به ترک سیگار نیستند نباید دندان هایشان را سفید کنند چون بلا فاصله پس از سفید کردن دندان هایشان تغییر رنگ می دهد.

افرادی که دندان هایشان حساس است و با کمترین فشار بر سطح دندان ها احساس درد می کنند نباید دندان هایشان را سفید کنند چون مشکلشان دو چندان می شود.

مراقبت از دندان های سفید شده

برخی از مردم در نگهداری از دندان هایشان سهل انگار ی می کنند . این افراد حتی پس از سفید کردن دندان هایشان ، مراقب آنها نیستند ، بنابراین  به فاصله اندکی پس از ترمیم ، دندان هایشان تغییر رنگ می دهد.

بی توجهی به دندان های سفید شده باعث می شود که حدودا دو سال بعد ، رنگ دندان ها تیره شود و بیمار مجبور است که با صرف هزینه مجبور است که با هزینه و وقت زیاد دوباره نزد دندان پزشک برود.

آثار جانی سفید کردن دندان ها

واقعیت این است که روش های مختلف سفید کردن دندان ها باعث سست شدن ساختمان داخلی دندان ها می شود و به آنها حالت شکننده ای می دهد. این اتفاق زمانی روی می دهد که ماده سفید کننده به داخل دندان جذب شود.

فایده های سفید کردن روش های خانگی

هزینه آنبه مراتب کمتر از حضور در مطب دندان پزشک است.

در وقت بیمار صرفه جویی می شود.

به دلیل استفاده نکردن از لاستیک محافظ ناراحتی ها و حساسیت های بیمار به حداقل می رسد.

سفید کردن دندان ها در مطب

دندان پزشک برای سفید کردن دندان ها از مواد شیمیایی قوی استفاده می کند. اما برخی از بیماران ترجیح می دهند که دندان پزشک از روش های مکمل (معالجه با نور و گرما) نیز استفاده کند. این انتخاب به این دلیل است که روش های مکمل ، سریع تر به نتیجهمی رسد. هر چند که هزینه آن به مراتب بیشتر است.

مراحل درمان سفید کردن دندان ها در مطب دندان پزشک

  • دندان ها توسط دندان پزشک تمیز می شود تا آسیب های داخلی مشخص شود.
  • از دندان های بیمار عکس گرفته می شود تا در پرونده مخصوص بیمار بایگانی شود.
  • دندان پزشک وضعیت دندان های بیمار را دقیقا به او می گوید تا در جزیان درمان قرار گیرد و در این زمینه با او مشورت می کند.
  • یک روکش لاستیکی روی دندان ها گذاشته می شود.
  • برای سفید کردن دندان ها از مواد بی رنگ استفاده می شود. دستیار دندان پزشک این مواد را آماده می کند.
  • دندان ها به مدت یک دقیقه با پولیمریزاسیون پرتو داده می شوند.
  • دندان پزشک به ۳۰ تا ۶۰ دقیقه وقت نیاز دارد تا ترمیم دندان را به پایان برساند. پس از آن بین سه تا پنج دقیقه زمان لازم است تا دندان ها تغییر رنگ دهند و سفید شوند.

نکته قابل توجه اینکه : دندان پزشک باید به دقت مراقب باشد که مواد شیمیایی را به گونه ای ترکیب کند که به لثه ها آسیب نرساند.

 

 

 

سفید کردن دندان,سفید کردن دندان ها,روش های خانگی سفید کردن دندان,فواید سفید کردن دندان, سفید کردن دندانها,مضرات سفید کردن دندان,انوان روش های سفید کردن دندان,,,,,,,,,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 7 =