پنج شنبه , ۱۰ مهر ۱۳۹۹
ماساژ تایلندی
ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی ترکیبی از طب فشاری (Acupressure) و حالتهای کمکی یوگا و آیورودا (Ayureveda) است و ریشه های آنرا باید در صومعه های بودایی جست که در آن زمان از آن به عنوان طب و روشهای پیشگیری از بیماری برای راهبه ها استفاده میشد. معمولا مدت ماساژ تایلندی بین یک ساعت الی ۲ ساعت است.

در ماساژ تایلندی از دست و پاها و زانوی فرد مورد نظر برای انجام حرکات و کششهای یوگا و فشرده کردن عضلات و تحریک مفاصل و طب فشاری استفاده میشود.

شیاتسو یا فشار انگشت Shiatsu برای از بین بردن استرس و محافظت در برابر مشکلات ناشی از آن استفاده میشود و همچنین برای افزایش انرژی و بهبود دامنه حرکات و انعطاف پذیری بیشتر استفاده میشود.

تفاوت ماساژ تایلندی با سایر ماساژها در چیست؟

اکثر ماساژها با استفاده از روغن یا لوسیون و بر روی یک میز نا تخت بلند انجام میگیرند اما ماساژ تایلندی اکثر بر روی سطح زمین انجام میگیرد و در آن از هیچ گونه روغن و لوسیونی استفاده نمیشود.

آیا ماساژ تایلندی درد دارد؟

اغلب ماساژ تایلندی همراه با فشار و نیروی زیاد انجام میگیرد و همراه با کمی درد است اما فرد متخصص در ماساژ تایلندی که گواهینامه های لازم را داشته باشد با توجه به عکس العمل های شما میتواند با تنظیم میزان فشار بهترین ماساژ تایلندی را ارائه دهد.

آیا در ماساژ تایلندی آسیب دیدگی وجود دارد؟

هرچند که وجود درد در برخی از گره های عضلانی اجتناب ناپذیر است ولی تا حد زیادی متخصص ماساژ میتواند از این دردها بکاهد ولی بکار بردن فشار بیش از حد برای چسبندگی فیبرهای عضلانی نازک یا همان گره های عضلانی میتواند به آسیب دیدگی شخص منجر شود.

مزایای ماساژ تایلندی:

  • از بین بردن استرس
  • افزایش دامنه حرکات و انعطاف پذیری
  • درمان سردردهای تنشی
  • افزایش تعادل
  • درمان برخی از دردهای کمر
  • اسپاسم عضلانی

قبل از ماساژ تایلندی باید به این نکات توجه کنید:

برای ماساژ باید لباس نرم و راحت به تن کنید

ماساژور متخصص قبل از انجام ماساژ تایلندی از وضعیت جسم و سلامت شما مطمئن میشود

زنان باردار باید نزد کسی ماساژ تایلندی ببینند که دروه ی مربوط به ماساژ زنان باردار را طی کرده باشد و گواهی مربوطه را داشته باشد.

بعد از ماساژ تایلندی نباید وعده غذایی سنگین مصرف کنید.

چه کسانی نباید ماساژ تایلندی شوند:

کسانی که فتق دارند

کسانی که دیسک کمر دارند

کسانی که پوکی استخوان دارند

افرادی که بیماری قلبی و عروقی دارند

کسانی که اخیرا تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.

زنان باردار و کسانی که بیماری خاصی دارند بهتر است قبل از ماساژ تایلندی با پزشک خود مشورت کنند.

ماساژ نواحی از بدن که سوختگی یا التهاب درد و یا تومو و راشهای پوستی و شکستگی اخیر داشته باشند نباید انجام شود.

 

 

 

ماساژ تایلندی چیست؟, بهترین ماساژ تایلندی , ماساژ تایلندی در ارومیه, کلینیک ماساژ تایلندی در ارومیه, آدرس ماساژ تایلندی در اورمیه, مزایای ماساژ تایلندی, شماره تلفن ماساژ تایلندی , ماساژ تایلندی ارومیه, مرکز تخصصی ماساژ تایلندی آرتمیا, کلینیک ماساژ تایلندی با مجوز رسمی, ماساژ در منزل در ارومیه, قیمت ماساژ تایلندی, ماساژ توسط خانم در ارومیه, مرکز ماساژ در ارومیه, ماساژور خانم در ارومیه, آموزش ماساژ در ارومیه, کلینیک ماساژ در ارومیه , مرکز ماساژ در ارومیه,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 1 =