یکشنبه , ۲۲ تیر ۱۳۹۹
یبوست در دوران بارداری
یبوست در دوران بارداری

یبوست در دوران بارداری

یبوست در دوران بارداری

فرزند شما تنها کسی نیست که در دوران بارداری رشد و تغیر می کند.بدن خود شما هم باید تطبیق یابد ، و تطابق های بدن ، همیشه برای شما خوشاین ترین و راحت ترین وضعیت نیست. آمادگی برای آنچه در پیش رو دارید می تواند در آرامش خیال شما کمک کند.

یبوست

در حدود نیمی از خانم های باردار ، از یبوست شکایت می کنند. هنگامی که باردار می شوید ، ممکن است میزان بالای پروژسارونی که در جریان خوون شما در گردش است، فعالیت چهار هاضمه ی شما را کند کند و دچار یبوست شوید.

 

آهن موجود در ویتامین های دوران بارداری نیز می تواند این وضعیت را تشدید کند. برای حل مشکل توضیه های زیر را امتحان کنید:

  • از غذاهای فیبردار به مقدار زیاد کصرف کنید.

سبوس غلات ، میوه و سبزیجات همه منابع فیبردار غنی هستند.برخی خانم ها خوردن ذرت بو داده را موثر می دانند، ولی نوع کم چرب ، بدون کره یا روغن دار آن را انتخاب کنید.میزان فیبر را از روی بر چسب های روی بسته ها کنترل کنید و غذا های انتخاب کنید که میزان فیبر آن ها بیشتر باشد.

  • به مقدار زیاد آب بنوشید.

پر آب نگه داشتن بدن به حرکت غذا ها و مواد زاید به سوی جهاز هاضمه کمک می کند. بعضی از آب میوه ها (مخصوصا آب آلو ) می تواند موثر باشد، در حالی که برخی دیگی ( مانند آب سیب ) تنها مشکل را شدید تر می کند.

  • از ملین استفاده کنید

ملینی مثل کولیس (دوکوسات سدیم) یک مسهل نیست و فقط باعث نرم شدن مدفوع می شود. مصرف ملین ها  در دوران بارداری بی خطر است ، و می توانید دو تا سه بار درذ روز آنها را مصرف کنید. از خوردن مسهل بپرهیزید ، زیرا می تواند موجب گرفتگی شکم ، و گاهی انقباضات رحمی شود. زیرا می تواند موجب گرفتگی شکم ، و گاهی انقباضات رحمی شود. هر کسی ، چه باردار باشد چه نباشد ، باید از مصرف مستمر مسهل خودداری کند. با این همه ، اگر به یبوست شدید مبتلا هستید، و در معرض خطر درد زودرس زایمان نیستید، می توانید با پزشک خود در مورد مصرف یک دوره کوتاه مدت از یک مسهل بسیار ضعیف ، مثل شیاف گلیسیرین یا شیر منیزی مشورت کنید.

  • تا جایی که می توانید به طور منظم ورزش کنید.

ورزش به رفع یبوست کمک می کند ، بنابراین از انجام برخی ورزش های بی خطر لذت ببرید( حتی اگر فقط پیاده روی باشد)

 

 

 

 

 

 

یبوست,بارداری,یبوست زن باردار,زن باردار,یوبوست در دوران بارداری,ملین,استفاده از ملین در دوران بارداری,خانم هاب باردار,,,,,,,,,,,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 1 =