چهارشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۹
مزایای اهدای خون به طور مستمر چیست؟
مزایای اهدای خون به طور مستمر چیست؟

مزایای اهدای خون به طور مستمر چیست؟

مزایای اهدای خون به طور مستمر چیست؟

خون سالم ،نجات دهنده زندگی است وهمه روزه، درسراسر جهان بسیاری ازافرادبه خون و فراورده های خو نی نیاز پیدا میکنند.

بد نیست بدانیم ازهرسه نفرمردم دنیا،یکنفردر زندگی احتیاج به تزریق خون و فراورده های خونی پیدا میکند. درحال حاضر با وجود پیشرفتهای چشمگیر درزمینه ی علم پزشکی هنوز هیچگونه جایگزین مصنوعی برای خون ساخته نشده و فقط خونی که توسط نیکوکار اهدا میشود، میتواند جان انسانهای دیگر را از مرگ نجات بخشد.

  • عدم وجودجایگزین مناسب برای خون، محدودبودن مدت زمان نگهداری خون وفراورده های خونی،همیشگی بودن نیاز به خون و فراورده های آن سبب شده تا اهداء خون از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار شود.
  • ازآنجایی که خون وفراورده های خونی همگی عمر محدودی (بسته به نوع فراورده تهیه شده از ۳تا ۳۵روز)داشته و نمیتوان بیش از زمان مشخصی آنها را ذخیره کرد، بنابراین لازم است خون مورد نیاز بیماران بطور پیوسته توسط افراد سالم جامعه تامین شود.
  • شما ممکن است در تعطیلات نوروز و یا تعطیلات تابستانی آنقدر مشغول برنامه ریزی برای اوقات فراغت خود باشید که در آن روزهای خاص از اهداء خون غافل شوید و یا به علت سرما یا گرمای بیش از حد هوا تمایلی به خروج از منزل نداشته باشید ولی به یاد داشته باشید که بیماری ، سانحه و تصادف هرگز تعطیل پذیر نیست و مطمئن باشید که سازمان انتقال خون در کنار بیماران نیازمند، درهمه این روزها بیصبرانه منتظرحضور شما درمراکز اهداءخون خواهد بود.

گروه خونی چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =