شنبه , ۲۹ تیر ۱۳۹۸
پر کردن دندان
پر کردن دندان

پر کردن دندان

پر کردن دندان

می توان با خارج کردن بخش پوسیده دندان و پر کردن آن بخشی با یک ماده دیگر فرایند پوسیدگی را متوقف کرد. در مواقعی که پوسیدگی وسیع است دندان پزشک به طور موقت دندان شما را پر می کند تا پاسخ دندان و حساسیت آن نسبت به درمان را مشاهده کند و بعد از چند هفته اگر شما هیچ علائم نامطلوبی نداشتید ، وی ترمیم اولیه را برداشته و آن را با مواد دائمی جایگزین می کند.

نوع ماده ای که برای پر کردن حفره به کار می رود بستگی به محل و عملکرد دندان دارد. دندان های آسیاب بیشترین عمل جویدن را انجام می دهند و بیشترین فشار را متحمل می شوند بنابراین نسبت به دندان های پیش به مواد با دوام تری نیاز دارند باید سعی شود تا حد امکان ماده پر کننده دندان های جلوی دهان به همان رنگ خود دندان تهیه شود این موضوع در مورد دندان های عقبی چندان مهم نیست .

رایج ترین ماده ترمیمی ماده آمالگام نقره است که برای پر کردن دندانهای عقب استفاده می شود. این موادپر کننده در حقیقت آلیاژی از جیوه ، نقره ، مس و سایر فلزات هستند. افزایش مس به این مخلوط باعث دوام آمالگام نقره می شود. روکش طلا ماده ترمیمی گران تری است که گاهی به جای آمالگام در قسمت هایی که به استحکام و حمایت بیشتری نیاز دارند به کار می رود.

گاهی اوقات در حفره های کوچک دندان های پیش ، از ورق طلا به عنوان ماده ترمیمی استفاده می شود این ماده از مواد ترمیمی سفید، گرانتر ولی بادوام تر است.

 

 

filling teeth,پر کردن دندان در ارومیه,ارومیه دکتر,دندانپزشک در ارومیه,بهترین دندانپزشکان ارومیه,دندانپزشک در ارومیه,دندانپزشک خوب در ارومیه,دندانپزشکان ارومیه,لیست دندانپزشکان ارومیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =