یکشنبه , ۲۲ تیر ۱۳۹۹
بارداری پس از درمان نازایی
بارداری پس از درمان نازایی

بارداری پس از درمان نازایی

بارداری پس از درمان نازایی

اگر با درمان هایی نازایی باردار شده اید، در اولین معاینه دوران بارداری ، پزشک خود را مطلع کنید ، که لازم است موارد متعددی بررسی شود . اثر گذاریترین نتایج درمان نازایی ، با درصد بالاتری از وقوع بارداری های چند قلو همراه است.دوقلو یا بیشتر.

به طور کلی ، کودکانی که از طریق بارداری خارج از بدن به دنیا می آیند ، نوزادانی هستند که مانند نوزادان بارداری طبیعی سالمند. اخیرا ، مباحثاتی در علم پزشکی در مورد افزایش نقایص مادرزادی خاص در کودکانی از طریق IVF به دنیا می آیند ، همچنین افزایش ناهنجاری های خاص کروموزومی پس از ICSI (تزریق اسپرم به داخل سیتوپلاسم ) ، صورت گرفته است. اگر چه برخی از مطالعات حاکی از وقوع نسبتا بیشتری است، در مطالعات دیگر هیچ دلیلی مبنی بر افزایش نقایص مادر زادی وجود ندارد.

پزشک از شما در مورد هر گونه مشکل پزشکی و جراحی هایی  که انجام داده اید ، از جمله مشکلاتی که در اصل به بیماری های زنان و زایمان نیز مربوط نمی شود، می پرسد. برخی از شرایط خاص پزشکی ، بر روی بارداری تاثیر گذار است، و برخی دیگر نه. او از شما در مورد هر گونه حساسیت دارویی سوال می کند . به پزشک خود بگویید تا همه چیز را در مورد شما و وضعیت سلامتی شما بداند.

معاینه ی پیش از بارداری ، برای پزشک شما فرصتی است تا زمینه های نگرانی را شناسایی کرده ، و شما و فرزندانتان را حتی قبل از اینکه باردار شوید ، سالم نگه دارد. عوامل متعددی در این امر تاثیر دارد و پزشک احتمالا در موارد زیر از شما سوالاتی بپرسد:

سابقه ی بیماری های زنان:

اطلاعات مربوط به سابقه ی بیماری های زنان برای تصمیم گیری در بهترین وضعیت کنترل بارداری آتی تان کمک کند. او از شما می خواهد در مورد بارداری های قبلی ، هر نوع سقط جنین یا نوزادان نارس ، یا هر وضعیتی که می تواند دوباره اتفاق بیافتد توضیح بدهید. دانستن این اطلاعات برای پزشکتان مفید است.سابقه ی بیماری های مربوط به زنان خیلی مهم است ، چرا که اطلاعاتی مانند جراحی قبلی بر رحم یا دهانه رحم ، یا سابقه ی قاعدگی های نا منظم نیز می تواند بر بارداری شما تاثیر بگذارد.

سابقه ی خانوادگی شما:

بررسی سوابق پزشکی خانواده شما ، پزشک را از شرایطی آگاه می کند که می تواند بارداری شما را دچار مشکل کند یا به جنین در حال رشد منتقل شود.

نگاهی به ریشه های قومی و نژادی : معاینه ی پیش از بارداری شما شامل سوالاتی در باره یوالدین و تیره پدر بزرگ ها و مادر بزرگ هایتان هم است.

 

 

 

 

 

نازایی,نازائی,درمان نازایی,بارداری,معاینه زن باردار,,,,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =