دوشنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۸
استراحت در دوران بارداری
استراحت در دوران بارداری

استراحت در دوران بارداری

استراحت در دوران بارداری

بهتر است یک برنامه مشخص برای استراحت خصوصا در اواخر بارداری وجود داشته باشد. بهترین وضعیت برای استراحت، خوابیدن به پهلو است.این امر سبب خون رسانی و اکسیژن رسانی بهتر به جنین می شود.تغییر وضعیت  از یک پهلو به پهلوی دیگر و یا بلند شدن باید به آرامی صورت گیرد. از آنجایی که در زایمان انرژی زیادی مصرف می شود ، در هفته های آخر بارداری از انجام فعالیت های سنگین خانه ( مانند خانه تکانی ) اجتناب شود.

خواب کافی نه تنها برای مادران باردار بلکه برای هر کسی ضروری است و در صورت کم‌خوابی فعالیت سیستم بدن در طول روز به مخاطره می‌افتد.
در مادران باردار هم خواب کافی برای سلامت جنین و همینطور خود مادر ضروری است. پزشکان می‌گویند مادران باردار باید در طول شب حداقل ۸ ساعت بخوابند.

استراحت و کشش عضلات پشت:

پاها کمی بیشتر از عرض شانه باز شود . دستها را روی لبه بالای صندلی گذاشته سپس دم گرفته و با بازدم به صورت چمباتمه نشسته به طوری که باسن به طرف زمین معلق باشد. سعی شود پاشنه ها روی زمین باشد. از یک بالش می توان برای زیر باسن استفاده کرد . ۳۰ ثانیه روی دو پا نشسته سپس دم گرفته با بازدم به مدت ۱۵ ثانیه بایستید. این تمرین ۳ بار در روز و هر بار ۶ دفعه انجام شود. این کار به تسهیل زایمان طبیعی کمک می کند.

 

 

 

 

 

بارداری,استراحت بارداری,استراحت کردن زن باردار,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 9 =